V Olomouci pokračuje soud s mužem, který se po 16 letech přiznal k vraždě

Před olomouckým krajským soudem dnes znovu stane šestatřicetiletý Radek Chytil obžalovaný z 16 let staré vraždy učitelky v Mohelnici na Šumpersku. Muž se k činu doznal. Známou svých rodičů v jejím bytě v panelovém domě svázal a podřezal. Pod tíhou svědomí se přišel teprve loni přišel doznat na policejní služebnu.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Obžalovaný Radek Chytil u Krajského soudu v Olomouci | Zdroj: ČTK

Radek Chytil měl jednačtyřicetiletou učitelku z Mohelnice brutálně zavraždit v jejím bytě 27. listopadu 1996.

Přiznal se až loni v létě, po více než patnácti letech. „V době, kdy skutek spáchal, měl 20 let. Byl netrestán,“ vzpomíná kriminalista Karel Kadlec.

Podle Chytilova obhájce se přišel otec dvou dětí udat, protože několik týdnů předtím vytáhl nůž na dvě prostitutky. Ani jedné nic neudělal.

„De facto si začal uvědomovat, že by mohl být dál nebezpečný svému okolí i sám sobě. Takže to chtěl řešit, především zdravotní problém, protože si uvědomoval, že není v pořádku,“ říká advokát Jiří Staněk.

Podle soudních znalců trpí obžalovaný sexuální úchylkou, a proto je nebezpečný. Soud pokračuje dnes, kdy mají dorazit právě prostitutky, které měl Chytil na jaře 2012 ohrožovat.

Vrahovi hrozí patnáct let vězení nebo výjimečný trest.

Simona Bartošová, Ivo Opletal Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme