V Olomouci se ráno střílelo, jeden muž zemřel

Smrtí jednoho muže a zraněním dvou dalších skončila ranní přestřelka na okraji Olomouce. Několik hodin byl kvůli tomu uzavřen i výjezd z města směrem na Prostějov.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Pistole (ilustr. foto) | Foto: F. Tichý

Policii bylo kolem třetí hodiny ranní oznámeno odcizené vozidlo. Hlídka začala auto se zlodějem okamžitě pronásledovat. Pachatel posléze vyskočil z vozidla a vběhl do dalšího připraveného automobilu, do kterého se podařilo naskočit i jednomu z policistů.

"Policista opakovaně vyzval posádku vozidla k zastavení, řidič výzvy neuposlechl. Vzápětí došlo k fyzickému napadení policisty, vzhledem k neuposlechnutí výzev a pokračujícímu útoku potom policista použil služební zbraň. Policista byl zraněn a je mimo ohrožení života," popsala zásah olomoucká policejní mluvčí Jitka Dolejší.

Řidič auta zraněním na místě podlehl, druhého zloděje policista postřelil, záchranáři ho poté odvezli do Fakultní nemocnice Olomouc.

"Byl přivezen kolem páté hodiny ranní záchranou službou se střelným poraněním v levém stehně, s poraněním kyčelní kosti a se střelným poraněním palce pravé ruky. Šlo o středně těžká zranění. Byl operovaný, teď už je ve stabilizovaném stavu mimo ohrožení života a při vědomí," upřesnil mluvčí nemocnice Egon Havrlant.

Případ začala vyšetřovat i Inspekce Policie České republiky, která se k případu zatím nechce vyjadřovat.

Alena Vykydalová, Lenka Rafaelová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme