V Olomouci skončí Velitelství společných sil. V Přerově vojenská základna vrtulníků

Ministerstvo obrany potvrdilo, že v Olomouci letos kvůli úsporám skončí Velitelství společných sil. V Olomouckém kraji armáda plánuje zrušit na patnáct set tabulkových míst, z nichž některá už nejsou obsazena. Zároveň vojáci odejdou z vrtulníkové základy v Přerově-Bochoři. Do konce roku se přesunou do Náměšti nad Oslavou.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Vojenský výcvikový prostor Doupov | Foto: Zdeněk Trnka | Zdroj: Český rozhlas

„Celkově pro Olomoucký kraj to znamená, že ze zhruba šesti tisíc tabulkových míst, které tam jsou v současné době u všech vojenských jednotek a útvarů, to bude znamenat redukci o zhruba jednu čtvrtinu,“ uvedl mluvčí ministerstva obrany Jan Pejšek.

Podle něj to však neznamená, že by 1500 lidí bylo bez práce.

„Určitě se budeme snažit maximálnímu počtu vojáků, respektive lidí, kteří slouží například u Velitelství společných sil v Olomouci, nebo v Přerově, nalézt uplatnění v rámci armády u nějakého jiného útvaru,“ doplnil Pejšek.

Armáda také potvrdila, že vojáci z vrtulníkové základy v Přerově se do konce roku přesunou do Náměšti nad Oslavou. Přerovské vojenské letiště pak přejde na státní podnik LOM Praha. Přerovské letiště tak budou moci stále využívat složky integrovaného záchranného systému.

„Základna vrtulníkového letectva v Přerově-Bochoři skončí do konce letošního roku, respektive skončí tam provoz vojenských vrtulníků. Armáda má příliš mnoho letišť, to řekla již předloni Bílá kniha o obraně. Proto bylo rozhodnuto, že vrtulníky se i s potřebným obslužným personálem přesunou na letiště v Náměšti nad Oslavou, kde je druhá ze základen vrtulníkového letectva Armády České republiky,“ vysvětlil Pejšek.

Ivo Opletal Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme