V Olomouci stále odstraňují sutiny ze zřícené střešní římsy v centru města

Dělníci stále odstraňují zřícenou římsu v Legionářské ulici v centru Olomouce. Část zdi se zřítila včera odpoledne v celé délce budovy polikliniky SPEA. Jindy frekventovaný chodník byl kvůli pracím na střeše prázdný.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Suť spadlého štítu olomoucké polikliniky SPEA | Foto: Jiří Mastík

Sutiny ze zřícené zdi už jsou téměř odstraněny. Na místě včerejší havárie se stále pracuje a hlídá tam také policie.

Zhruba 20 metrů široká štítová zeď se z výšky 15 metrů zřítila na chodník, který měl být v tu dobu obehnán z bezpečnostních důvodů páskou. Na střeše budovy byly totiž prováděny stavební sondy.

Přehrát

00:00 / 00:00

O zřícení římsy mluvila Alena Vykydalová

„Viděl jsem, jak tam dávají tu pásku,“ potvrdil mistr z protější opravny obuvi a doplnil: „Najednou se ozvala rána, viděl jsem, jak letí ta zeď. Ta páska tam stoprocentně byla, to bych mohl odpřisáhout.“

Podle policejní mluvčí Marie Štrbákové policie už zahájila úkony trestního řízení pro podezření z přečinu obecného ohrožení z nedbalosti. Zatím neznámému pachateli za to hrozí až dva roky vězení.

Budova polikliniky je nyní přístupna z boční ulice.

„Vedení města nyní společně se stavebním úřadem hledá systém, jakým způsobem podobným událostem předcházet, uvedla mluvčí radnice Radka Jitka Štědrá. „V praxi by to mohlo znamenat i to, že než dá stavební úřad majiteli nemovitosti souhlas s jakoukoli rekonstrukcí, bude vyžadovat stanovisko statika.

Jen několik desítek metrů od místa pádu zdi došlo téměř přesně před rokem ke zřícení štítové zdi, při níž zemřela 78letá žena.

Alena Vykydalová, kko Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme