V Olomouci vyhlásili vítěze soutěže Stavba roku 2012 Olomouckého kraje

Vítěze soutěže Stavba roku 2012 Olomouckého kraje vyhlásili v pěti kategoriích organizátoři ve Vlastivědném muzeu v Olomouci. Prvenství získaly kromě areálu Elpremont ve Velké Bystřici také čtyři olomoucké stavby: Komplex rodinných domů na Arbesově ulici, budova Ústavu molekulární a translační medicíny Lékařské fakulty Univerzity Palackého, okružní křižovatka na Dobrovského ulici a projekt rozšíření provozu hotelu Arigone.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Byty, dům (ilustrační foto) | Foto: Filip Jandourek | Zdroj: Český rozhlas

„Jsou to nádherná, kvalitní díla. Když už tam třeba není ta krása zvenku, tak ta účelnost uvnitř, to vás dostane. To je něco tak neuvěřitelného. Takže po této stránce jsem nesmírně ráda, že tato soutěž existuje,“ uvedla Členka poroty Anežka Najdekrová.

Najdekrová vyzdvihla kvalitu děl všech sedmačtyřiceti účastníků soutěže, ocenila jejich technologické zpracování i použité materiály.

„Byla jsem velice a velice nadšená, protože člověk to nečeká. Nečeká to s ohledem na to, jak se to podává, jak nejsou peníze na nic, není na investice. A ta realita je jiná,“ dodala.

Již pátý ročník soutěže vyhlásil Olomoucký kraj společně s Českou komorou autorizovaných inženýrů a techniků činných ve výstavbě.

Soutěžilo se v pěti kategoriích: Stavby určené k bydlení a rekreaci, stavby občanské vybavenosti a úpravy veřejných prostor, stavby dopravní, inženýrské a vodohospodářské, stavby technologické a pro průmysl a zemědělství a stavby v oblasti rekonstrukce a obnovy.

Tomáš Minarčík, David Bernardy Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme