V Olomouckých kostelech se i letos bude provádět, nově také v bazilice na Svatém Kopečku

V průběhu turistické sezony se návštěvníkům opět otevřou olomoucké kostely s průvodcovskou službou. Využít ji lze od 25. dubna do 30. září. Letošní novinkou v seznamu kostelů, které lze v Olomouci navštívit s průvodcem, je bazilika Navštívení Panny Marie na Svatém Kopečku.

Tento článek je více než rok starý.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Kostel sv. Michala v Olomouci

Kostel sv. Michala v Olomouci | Foto: Farnost sv. Michala v Olomouci

Za průvodcovskou službu zaplatí město 573 tisíc korun. „S přispěním města farnosti zpřístupňují významné chrámy přes turistickou sezónu veřejnosti a návštěvníkům města,“ uvedl náměstek primátora Ladislav Šnevajs (KDU-ČSL).

Kromě baziliky na Svatém Kopečku do nabídky „otevřených kostelů“ letos patří také sv. Michal se Sarkandrovou kaplí, kostel sv. Mořice a Sloup Nejsvětější Trojice nebo také katedrála sv. Václava s kryptou.

Zatímco letošní novinkou je bazilika Navštívení Panny Marie, loni se jí stalo zpřístupnění veřejnosti Dominikánského kostela. Jeho prohlídky se však konaly z finančních důvodů jen třikrát týdně. Letos tam bude podle Šnevajsových slov již standardní otevírací doba.

Blanka Mazalová, Alina Holušová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme