V Opavě otevřeli evakuační centrum

Opavská radnice otevřela výjimečné zařízení pro oběti přírodních katastrof. Evakuační centrum je zřejmě jediným v republice, které je schopno okamžitě nabídnout veškeré zázemí pro důstojné přežití nejhorších okamžiků. Město za to zaplatilo zhruba 7 milionů korun.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Evakuovaní potřebují základní věci | Foto: Michal Polášek

Podceněno nebylo vůbec nic. Je tu lékařský pokoj, místo pro policii, sklady s téměř tisícovkou matrací a bezpočet stanů. Za nimi více než 70 velkých postelí. Během chvíle je možné nouzově ubytovat až 300 lidí, kteří přišli úplně o všechno.

Podle Vladimíra Tancíka z opavského magistrátu dostane každý evakuovaný z průběžně doplňovaného skladu to, co potřebuje.

"Dostane tady jídlo, teplo, náhradní oblečení a možnost ubytovat se. My tady máme sice jednoduché, víceméně vojenské věci, ale dostanou trenýrky, košile, trička nebo ponožky," uvedl Tancík.

Ve velkých vojenských bednách jsou připravené spacáky, deky, příbory, "ešusy" a hygienické potřeby. Samozřejmostí je dostatek sprch a umyvadel.

Opavské evakuační centrum najdete v úřednickém areálu na Krnovské ulici. Nouzová střecha nad hlavou je určena pro lidi z širokého okolí a to nejen během záplav. Záchranáři už to vědí a počítají s tím.

Igor Maňour, Martin Knitl Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme