V Opletalově ulici v Praze začala demolice staré tiskárny

Stavební firma Metrostav zahájila demolici bývalé tiskárny v Opletalově ulici v Praze. Nařídil ji stavební odbor Prahy 1, protože torzo budovy je v havarijním stavu. Dům vlastní společnost Flow East, které patří i sousední rohový dům. Investor chce namísto obou budov postavit nový dům.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Dnes byla zahájena demolice bývalé tiskárny v Opletalově ulici u Václavského náměstí | Zdroj: ČTK

Proti bourání rohového domu u Václavského náměstí se v minulosti postavili někteří architekti a památkáři a protestovala proti němu i veřejnost. Všechna potřebná povolení chce investor získat do konce letošního roku.

Policisté přehradili chodník podél fasády, aby se k budově nikdo nedostal a dělníci zároveň začali zároveň stavět plechový plot.

Budova tiskárny je opuštěná už dlouho a od roku 2006, kdy na místě proběhly stavební práce, přišla o část cenné fasády ve stylu geometrické secese. Z více než sto let starého domu, kde sídlily třeba Národní listy, tak zbylo torzo.

Petra Hosenseidlová, Jakub Marek Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme