V Ostravě by mohla vzniknout veřejná venkovní galerie. Malby zaplní nevyužívané plochy

Ostrava by mohla být v budoucnu barevnější. Počítá s tím místní multižánrové centrum Cooltour, které vyzvalo studenty i etablované umělce, aby vyzdobili šedivá a nevyužívaná místa ve městě. Jde o takzvaný mural art, tedy velkoformátové pouliční umění, které má dostat i podobu veřejné venkovní galerie.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Graffiti | Foto: Vilém Janouš

Základní myšlenkou projektu je vytipovat na území Ostravy plochy, které budou pomalovány motivy, které mají nějakou souvislost s daným místem. Ve sbírce je už i první obraz. Vznikl dnes na Černé louce.

„Inspirovali jsme se Janem Zrzavým, takže jsou to haldy, které tady vlastně symbolizují tu Černou louku,“ popisuje jedna z autorek díla, Dominika Vršenová.

Organizátoři chtějí výtvarnými díly pokrýt šedivé plochy, které lemují mnohdy frekventované ulice. nevzhledné a rezivějící ploty, nebo i části mostů.

„Chceme zabrat všechny šedé plochy, aby to město bylo barevné. Aby nebylo šedivé a takové nepříjemné,“ doplňuje jeden z organizátorů akce Malovaná Petr Kiška.


V hledáčku už mají třeba plot nad Bazaly nebo Frýdlantské mosty, kde má časem vzniknout i zmíněná galerie.

Kateřina Daňková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme