V Ostravě padne rozsudek v kauze žhářského útoku v Bedřišce

U krajského soudu dnes padne verdikt v kauze žhářského útoku v ostravské kolonii Bedřiška. Zápalnou láhev měli do domku romské rodiny hodit jejich sousedé - matka se synem, oba čelí žalobě z pokusu o vraždu. Dnes na rozsudek otevře poprvé soudkyně dveře jednací síně veřejnosti. Dosud to nemohla udělat, protože v době činu chlapci ještě nebylo osmnáct let a ze zákona musel být proces neveřejný.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Krajský soud Ostrava | Foto: Tomáš Adamec

Dosud neznámá Bedřiška se stala celostátně proslulou. Letos v dubnu dopadla láhev naplněná éterem do domku romské rodiny Podraných. Hořet nezačala, ale všechny kolem to pořádně vyděsilo:

Přehrát

00:00 / 00:00

Andrea Čánová natáčela v ostravské kolonii Bedřiška se svědky jarního žhářského útoku

„Máme strach. Není to legrace. Teď máte žít leda ve strachu,“ říkají členové rodiny Podraných. Také další obyvatelé kolonie se obávají, aby se útoky neopakovaly - místní romští muži plánovali hlídky domobrany. Policie sem posílala hlídky, jedné z nich vykradli zloději přímo v Bedřišce služební auto.

Nakonec podezření padlo na sousedy napadené rodiny. Policisté je přijeli zatknout 20. dubna nad ránem. „Přeskočili plot a všechny ne sebrali. Každému dali pouta,“ vypráví jeden ze svědků.

Andrea Čánová, Lucie Maňourová, Michaela Vydrová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme