V Ostravě pokračuje proces s Kramným, soud vyslechne psycholožku

V Ostravě dnes pokračuje proces s Petrem Kramným. Muž čelí obžalobě z dvojnásobné vraždy. Podle státního zástupce na dovolené v Hurghadě zavraždil elektřinou svou manželku a dceru. Obhajoba to odmítá a upozorňuje, že čeští policisté nikdy neprozkoumali místo činu v egyptském hotelu. Soud má dnes například vyslechnout psycholožku, která se o Kramného starala přímo v Egyptě.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Krajský soud v Ostravě rozhodl, že Petr Kramný, obžalovaný z vraždy své ženy a dcery, zůstává ve vazbě

Krajský soud v Ostravě rozhodl, že Petr Kramný, obžalovaný z vraždy své ženy a dcery, zůstává ve vazbě | Foto: Martin Knitl | Zdroj: Český rozhlas

Po dvouměsíční pauze začne v budově ostravského soudu proces, který v Česku vyvolává nebývalé vášně, debaty a emoce.

Petra Kramného posadil na lavici obžalovaných státní zástupce Vít Legerský a na svém přesvědčení, že tento muž zavraždil elektřinou svou dceru a ženu, nic nemění:

Přehrát

00:00 / 00:00

Po dvouměsíční pauze pokračuje v budově ostravského soudu proces s Petrem Kramným. Kauzu sleduje Andrea Čánová

„Dokazování plně podporuje tvrzení obžaloby. Obě poškozené zemřely v důsledku zásahu elektrickým proudem.“

Kartami obžaloby ale zamíchal znalec najatý obhajobou.

Soudní lékař Jiří Štefan totiž prohlásil, že nález na srdci oběti nemusel způsobit elektrický proud. Když začátkem prázdnin odcházel z jednací síně, kritizoval způsob výslechu.

„Tak jak to probíhalo, byli podjatí – jak státní zástupce, tak předsedkyně. V mém věku je to dost nedůstojné, aby se mnou takto jednali, jako s malým klukem,“ říká Štefan.

Mluvčí soudu Dalibor Zecha kritiku odmítá: „Krajský soud v Ostravě provádí teprve dokazování. Až případně v rámci rozhodnutí bude tyto důkazy jakýmkoli způsobem hodnotit. Proto jakékoli námitky na podjatost shledávám jako nedůvodné.“

Obhájkyně Jana Rejžková stále trvá na tom, že důkazy proti jejímu klientovi nejsou. „Jediná jistota tohoto procesu je, že se všichni sejdeme u vrchního soudu. Kdo bude pokračovat dál vyšší instancí, jestli já, nebo státní zástupce, to by teď byla spekulace. Ale jeden z nás to bude,“ tvrdí Rejžková.

Soudkyně dosud vyslechla asi třicítku svědků.

Případ Kramný | Foto: Český rozhlas

Andrea Brtníková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme