V Ostravě se registr vozidel ráno nepodařilo ani nastartovat

Registry vozidel opět na mnoha místech Česka nefungují. Problémy hlásí naši reportéři z Prahy, Kolína, Berouna, Pardubic, Brna nebo Jihlavy. Ostravský systém nemohli dnes ráno úředníci ani nastartovat. Situace je podle naší zpravodajky horší než v pondělí.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Registr vozidel v Praze | Foto: Filip Jandourek

„Dnešní ráno bylo provázeno problémy, kdy systém nebylo možno vůbec nastartovat,“ potvrdil před devátou hodinou ve vysílání Radiožurnálu vedoucí dopravně-správních činností ostravského magistrátu Dalibor Mozdřeň.

Po více než hodině provozu se systém sice částečně rozběhl, avšak stále bez možnosti provádět registraci nových ani ojetých vozidel. „Bohužel se objevuje stejná závada jako včerejšího dne, to znamená vozidla nelze lustrovat v systému schengenského informačního systému a v pátrání ministerstva vnitra.“

Přehrát

00:00 / 00:00

O aktuálních problémech s registrem vozidel mluvil v Ranním interview vedoucí dopravně-správních činností ostravského magistrátu Dalibor Mozdřeň

Lidé, kteří kvůli registraci svého vozidla na ostravský úřad třeba opakovaně neúspěšně přicházejí, mají ale podle něj pochopení pro to, že vina není na straně úředníků.

„Nicméně u některých lze už vidět známky značné nervozity, protože to je otázka provozování vozidla, pokud člověk je na něm závislý a pokud jej potřebuje ke každodennímu užívání. Je to problém, který na straně jedné nejsme schopni odstranit, na straně druhé bohužel i to pochopení občana už dospělo do určité meze,“ konstatoval Dalibor Mozdřeň.

Vedoucí dopravně-správních činností ostravského magistrátu si současně myslí, že komunikace s ministerstvem dopravy v této věci by mohla být pružnější.

Registr vozidel už funguje, tvrdí ministerstvo. Ne však naplno

Číst článek

„Mohla by být v mnoha ohledech odpovídající problémům, které v tom systému vznikají. Věřím tomu, že ani ministerstvo nemá ten vztah s dodavatelem (systému) takto nastartovaný, ale mělo by si být vědomo, že na té koncové části je uživatel, je občan a tomu jsme my povinni ty aktuální informace předat.“

„Mnohdy se jich skutečně pracně domáháme, abychom byli schopni aktuálně těm desítkám občanů odpovědět, jak situace vypadá, alespoň v jakém časovém horizontu, zda mají vytrvat, setrvat či se obrátit na další dny,“ poznamenal v Ranním interview Dalibor Mozdřeň.

Jiří Chum, mta Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme