V Ostravě soudí muže, který údajně zneužil naturistické akce pro pořizování erotických snímků

Krajský soud v Ostravě řeší skandál kolem naturistických akcí. Obžalobě ze sexuálního nátlaku čelí Ivo Žurek, který tato setkání pořádal. Na nich pak skupina Poláků údajně fotila a natáčela i nahé děti a snímky pak prodávala přes internet. Za pár stovek či dárky přišly na akci i matky se svými potomky. Teď některé z nich také stanuly před soudem jako obžalované.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Pedofilie (ilustrační foto) | Foto: Fotobanka Pixmac

Wellness, bazény, pláže, tam všude měl obžalovaný naturistická setkání organizovat a podle státního zástupce lákal především rodiny s dětmi na to, že vše je zadarmo – doprava, jídlo, hry i soutěže.

Pak prý nezletilé nenásilně přesvědčil, aby se svlékli, a dovolil, že se mezi nimi pohybovala skupinka Poláků, kteří vše točili a fotili. Ti pak pořízené nahrávky výhodně prodali do Spojených států, kde se dostaly na americké servery.

Přehrát

00:00 / 00:00

O kauzu naturistických setkání, která je před ostravským soudem, se zajímala redaktorka Andrea Čánová

Státní zástupce David Bartoš dnes přečetl poměrně obsáhlou obžalobu proti šesti lidem. Ivo Žurek ale jakoukoli vinu odmítá. Prý šlo o běžné naturistické akce a snímky neměly žádný sexuální podtext.

„Jednalo se vyloženě o naturistické aktivity, takže podezřelého nebylo prakticky nic. Nejednalo se o nějaké zakázané servery, dodneška tyto servery fungují a dodneška se naturistický život dokumentuje. I tady přímo v Ostravě,“ uvedl.

Na lavici obžalovaných usedli i rodiče malých dětí. „No, hrozně špatně se cítím,“ přiznala jedna z matek, která teď prý lituje, že na akci vůbec s dětmi šla. Důvodem měla být její velmi tíživá finanční situace.

Šest let je prý bez práce a musí živit pět dětí a na naturistické setkání tak šla ze zoufalství. „Lituji toho, že jsem to udělala. Šla jsem tam kvůli finanční krizi, kvůli dětem, žiju jen z životního minima, chtěla jsem, aby si děcka přilepšily,“ řekla Českému rozhlasu se slzami v očích.

Podle žalobce je problém právě v tom, že rodiče dovolili, aby se jejich potomci svlékli a třeba dováděli v bazénu nebo si hrálii a za to pak dostávali dárky, peníze nebo pohoštění.

„Domnívám se, že právě toto spojení, nahota plus finanční odměna mohla na ně zapůsobit tak, že do budoucna si mohli říct: budeme si takovýmto způsobem vydělávat peníze. Což je jedna z právních kvalifikací. Tedy, že ohrozili mravní vývoj dětí,“ upozornil státní zástupce David Bartoš.

Žalobce už soudci navrhl, že na výslechu dětí v jednací síni netrvá, postačí si s výpověďmi, které na začátku vyšetřování policisté zapsali.

Andrea Čánová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme