V Ostravě vznikla petice proti omezení pouličního prodeje

V centru Ostravy teď na ulici nekoupíte ovoce ani květiny. Vyhlášku zakazující pouliční prodej schválilo město zhruba před půl rokem, aby se vyhnulo nevzhledným stánkům. Ostravský záměr se ale nelíbí řadě místních obyvatel, a hlavně prodejcům. Petici proti zákazu sepisuje právě jeden z nich.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Masarykovo náměstí (Ostrava) | Foto: Filip Jandourek

Kavárník David Urban stále doufá, že město své nařízení zmírní: „Nejsou to rovné podmínky. Za měsíc podepisování mám zhruba 800 podpisů.“

Zatím se mu podařilo nad vyhláškou vyzrát po svém: kávu, kterou vaří v pojízdné dodávce, totiž neprodává, ale rozdává za dobrovolný příspěvek.

Přehrát

00:00 / 00:00

V Ostravě natáčela redaktorka Iva Havlíčková

Vyhlášku o zákazu pouličního prodeje vydalo město hlavně na popud centrálního městského obvodu. Podle něj má být centrální náměstí v Ostravě reprezentativním místem, nikoli tržnicí.

„Podařilo se nám odsud dostat stánky, které byly nevzhledné a nevhodné do tohoto prostoru,“ vysvětluje Jana Pondělíčková z radnice Moravské Ostravy.

Jenže raději nevzhledné stánky než prázdné náměstí jako nyní, říkají mnozí. „Všechno je to pěkné, ale lidi mají raději živo. Chybí to,“ říká jedna z místních obyvatelek.

Iva Havlíčková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme