V Ostravě začala největší dopravní uzavírka za poslední desítky let

Ocelové srdce republiky zřejmě bude mít v následujícím roce i další přezdívku. O Ostravě budou řidiči mluvit jako o městě automobilových kolon. Večer zde byl uzavřen průjezd po Svinovských mostech a to ve směru do centra Ostravy. Jde o největší dopravní komplikaci v novodobé historii města. Dopravním uzlem denně projelo až 45 tisíc aut.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Svinovské mosty se pro běžnou dopravu uzavřou | Foto: F. Tichý

„V pátek večer není v ostravských ulicích takový provoz, proto se kolony zatím netvoří a řidiči nezmatkují. Hlavní nápor očekávají experti v pondělí ráno,“ uvedla po 20. hodině přímo z místa reportérka Silvie Mikulcová a dodala:

„To bude okamžik, kterého se policisté i vedení radnice obávají. Až pondělní ráno ukáže, jak vážný problém uzavření Svinovských mostů bude. Lidé začnou jezdit do práce a je logické, že do města budou přijíždět i lidé, kteří Ostravu příliš neznají, mnoho řidičů se bude spoléhat na své navigace a budou se ztrácet. Kolony tak určitě zhoustnou. Je také možné, že se budou řidiči různě otáčet a zmatky přibudou.“

Radnice vytipovala několik objízdných tras, především po ostravské části dálnice D1, která je značena jako hlavní objízdná trasa. Jako taková je tedy zdarma, řidiči tady nepotřebují dálniční známku.

Přehrát

00:00 / 00:00

První okamžiky po uzavření Svinovských mostů sledovala dopravu v Ostravě reportérka Silvie Mikulcová

Ostrava má 23 obvodů a podle odhadů až na některé postihnou dopravní problémy téměř všechny.

Potíže samozřejmě nebudou mít jen šoféři, ale taky lidi, kteří cestují hromadnou dopravou. Přes Svinovské mosty během víkendu neprojedou ani tramvaje, aby dopravní podnik stihnul přeložit tramvajové koleje na druhou polovinu mostu. Po půl roce se koleje prohodí zase na druhou polovinu mostu.V pondělí tak tramvaje přes most již pojedou, nicméně město odhaduje, že prostředky MHD budou nabírat zpoždění.

Pro autobusy MHD, sanitky a hasiče Svinovské mosty zůstávají průjezdné.

Radnice řidiče také varuje, aby dávali pozor. Na některých křižovatkách jsou totiž nové semafory a změnily se i přednosti v jízdě.

Omezení na Svinovských mostech potrvá déle než rok. Stavaři budou pracovat na etapy. Teď jde o směr do centra. Zhruba za půl roku bude tato část hotová a začne se pracovat na směru z Opavy.

Silvie Mikulcová, Jan Piroch Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme