V Ostravě zbývá dokončit převod asi 20 tisíc aut. Majitelé na to mají poslední týden

Na dokončení takzvaného polopřevodu, tedy procesu, kdy původní majitel auto odhlásil, ale nový vlastník se ještě nezaregistroval, mají lidé poslední týden. Auta, u kterých tak majitelé neučiní, budou vymazána z registru, čímž přestanou úředně existovat, a řidiči s nimi nebudou smět jezdit. Třeba v Ostravě je v takzvaném polopřevodu asi 20 tisíc aut.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Registr vozidel v Praze

Registr vozidel v Praze | Foto: Filip Jandourek

V jedné ruce technický průkaz, ve druhé kupní smlouva a čekání ve frontě. Tak teď vypadá typický návštěvník čekající na oddělení evidence vozidel ostravského magistrátu.

„V současné době se jedná o zhruba 20 tisíc vozidel, které je potřeba doregistrovat,“ říká mluvčí ostravského magistrátu Andrea Vojkovská.

Přehrát

00:00 / 00:00

O takzvaných polopřevodech aut v Ostravě mluvil Dalibor Mozdřeň z ostravského magistrátu

Kolik z tohoto počtu jsou auta, která fyzicky existují, lze jen těžko odhadnout. „To záleží skutečně na majitelích,“ podotýká vedoucí odboru dopravně správních činností ostravského magistrátu Dalibor Mozdřeň.

Odbor kvůli předpokládanému zájmu těch, kteří nechali registraci na poslední chvíli, navýšil počet přepážek, otvírací doba zatím zůstává.

Pokud by lidé v Ostravě přišli dokončit všech 20 tisíc polopřevodů v posledním týdnu, zřejmě ne všichni budou mít šanci. „Samozřejmě dle kapacity jsme schopni odbavovat,“ dodává Mozdřeň.

Kdo by s autem s nedokončenou registrací vyjel na silnici, riskuje pokuty a další postihy. Zvlášť pokud by například způsobil dopravní nehodu.

Více informací o polopřevodech lze najít na webu ministerstva dopravy zde či na stránkách ostravského magistrátu zde.

Český rozhlas Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme