V ostravské huti ArcelorMittal hořelo. Hasiči evakuovali pět zaměstnanců

Třídírnu rud v ostravské huti ArcelorMittal dopoledne zachvátil požár. Pět lidí, kteří zrovna v třídírně pracovali, museli hasiči evakuovat. Dva z nich skončili v nemocnici na pozorování, žádné zranění se u nich ale nepotvrdilo. Hasiči jsou stále na místě.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Požár v ostravské huti ArcelorMittal | Foto: HZS Moravskoslezského kraje

Když požár vypukl, většina zaměstnanců stačila z budovy vyběhnout, pět lidí ale museli evakuovat hasiči. Ti jsou stále na místě a požár dohašují. Proč začalo hořet, zatím není jasné.

„Požár vznikl na třídírně rud aglomerace Sever. A ten se poté rozšířil na celou budovu třídírny. Bezprostředně bylo evakuováno pět osob, které se v tu dobu v třídírně nacházely. Ke zranění nedošlo,“ informovala mluvčí huti Barbora Černá Dvořáková a dodala:

„Požár byl přibližně v poledne lokalizován a zásah hasičského záchranného sboru stále probíhá. Škody ani příčinu zatím stanovit nelze.“

Hasiči museli kvůli hustému kouři zasahovat ze střechy a nasadit speciální masky.

„To byly chuchvalce hustého dýmu, který ztěžoval zásah zevnitř, takže hasiči se mimo jiné zamřeli na hašení zvenku, z výšky pomocí automobilových plošin a žebříku,“ popsal mluvčí moravskoslezských hasičů Petr Kůdela a dodal:

„Samozřejmě v takovémto případě automaticky berou dýchací techniku včetně dýchacích přístrojů a masek.“

Jana Jeckelová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme