V ostravském ghettu Přednádraží teče pitná voda. Zatím jen jedním kohoutkem

Ostravské vodárny se dohodly s majitelem domů v oblasti Přednádraží a lidé tam mohou opět čerpat pitnou vodu. Zatím ale pouze z jednoho kohoutku, který je vyvedený mimo dům. Obyvatelé to přivítali a doufají, že míst pro odběr bude postupně přibývat.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Děti před domem v lokalitě přednádraží, kde začala téct voda.jpg | Foto: Jana Jeckelová

U jediného domu číslo 8 majitel zaplatil všechny dluhy, potvrdila Marcela Gavendová ze společnosti Ostravské vodárny a kanalizace.

Navíc byly splněny i další podmínky. "Bakteriologický rozbor neprokázal závadu," upřesnila Marcela Gavendová.

Ostravské vodárny původně plánovaly pustit vodu až v pondělí.

Přehrát

00:00 / 00:00

Reportáž Jany Jeckelové z lokality Přednádraží

"Potom, co jsme doložili všechno, co bylo potřeba, a domluvili jsme se na dalším postupu, se firma rozhodla obnovit dodávku vody," popisuje jednání s vodárnami majitel domů Oldřich Roztočil.

Už příští týden chce majitel opravit rozvody v tomto domě, aby voda tekla přímo v bytech. Zároveň se do zítřka musí vypořádat s nařízenou demolicí dalšího z domů, číslo 19.

Nový kohoutek v ghettu teď plánují hlídat a zapisovat, kolik si kdo odčerpá, aby nevznikl další dluh. V celé oblasti stále zůstává více než stovka lidí včetně malých dětí.

Martin Knitl, Jana Jeckelová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme