V ostravském Přívoze sílí napětí kvůli nárůstu krádeží, lidé opět sepsali petici

Městští radní řešili další petici obyvatel Ostravy-Přívozu. Lidé opět žádají, aby ulice hlídalo více strážníků. Chtějí více kamer a také to, aby se do této městské části nestěhovali nepřizpůsobiví lidé. Situace v Přívoze se podle starousedlíků vyostřuje, krádeže jsou na denním pořádku. Razantní zvýšení počtu strážníků ale město neplánuje.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

okap | Foto: Elena Horálková

„Jít tady večer z vlaku pěšky, to bych nikomu nedoporučoval,“ radí pan Antonín z Přívozu. Že se situace zhoršuje, podle něj není pochyb.

„Někdy v polovině devadesátých let tady nebylo tolik heren a třeba z Macharovy se ti nepřizpůsobiví lidé odstěhovali. A teď, myslím si, jich je zase daleko více. Vždyť jsme tady měli měděné okapy, a to všechno zmizelo,“ říká Antonín.

Na chování některých obyvatel si stěžuje i paní Ludmila, která tu dojíždí do práce. „Jak chodí kolem, tak řvou, nadávají sprostě a tak dále.“

Přehrát

00:00 / 00:00

Reportáž Ivy Havlíčkové z ostravského Přívozu, kde lidé sepsali petici kvůli nárůstu kriminality. Chtějí navýšit počet strážníků

V krátkém čase jde už o druhou petici, kterou obyvatelé ostravského Přívozu sepsali a poslali městským radním. Žádné razantní navýšení počtu strážníků ale město neslibuje, i když na bezpečnost v této lokalitě by mohlo mít dobrý vliv plánované stěhování.

„V souvislosti s tím, že se přesouvá asi sto strážníků z třebovické služebny na služebnu na Slovenskou, a s tím, že občané napsali petici na město a jednalo se s nimi, tak už tam dochází k posílení městskou policií,“ říká sociálnědemokratický primátor Ostravy Petr Kajnar.

Zástupci vedení města se s tamními obyvateli opět sejdou v říjnu a budou hledat i další možnosti, jak bezpečnost v lokalitě posílit.

Iva Havlíčková, dab Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme