V Ostrově na Karlovarsku zůstane i letos lékařská pohotovost pro děti a dorost

V Ostrově na Karlovarsku bude i v letošním roce zachována pohotovost pro děti a dorost. Kraj i přes ukončení smlouvy s Karlovarskou krajskou nemocnicí provoz zafinancuje. Do budoucna chce ale systém pohotovostí řešit novou koncepcí.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Sanitka, sanitní vůz (ilustrační foto) | Foto: Filip Jandourek

„V tuto chvíli poskytujeme pohotovosti v těch uzlech, jako je Cheb, Karlovy Vary a Sokolov. Ale do budoucna mám ambici postihnout hlavně odlehlejší regiony v kraji, abychom zajistili péči lidem, kteří ji potřebují nejvíce,“ vysvětluje náměstek hejtmana Miloslav Čermák a pokračuje:

„Tam se nabízí kombinace se záchrannou službou, ale samozřejmě v době, kdy záchranná služba odjíždí, tak by tam zase byl prostor, kdy by se lidé pomoci nedočkali.“

Čermák proto připravuje nový materiál. „Ten budeme v pololetí projednávat, abychom případně už mohli dát do rozpočtu požadavky na rok 2014, tedy s nějakou koncepcí pohotovosti v Karlovarském kraji,“ dodává.

Na provoz lékařské pohotovosti pro děti a dorost v Ostrově u Karlových Varů dá kraj 840 tisíc korun za rok.

Andrea Strohmaierová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme