V Ostrově na Karlovarsku zůstane i letos lékařská pohotovost pro děti a dorost

V Ostrově na Karlovarsku bude i v letošním roce zachována pohotovost pro děti a dorost. Kraj i přes ukončení smlouvy s Karlovarskou krajskou nemocnicí provoz zafinancuje. Do budoucna chce ale systém pohotovostí řešit novou koncepcí.

Tento článek je více než rok starý.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Sanitka, sanitní vůz (ilustrační foto)

Sanitka, sanitní vůz (ilustrační foto) | Foto: Filip Jandourek

„V tuto chvíli poskytujeme pohotovosti v těch uzlech, jako je Cheb, Karlovy Vary a Sokolov. Ale do budoucna mám ambici postihnout hlavně odlehlejší regiony v kraji, abychom zajistili péči lidem, kteří ji potřebují nejvíce,“ vysvětluje náměstek hejtmana Miloslav Čermák a pokračuje:

„Tam se nabízí kombinace se záchrannou službou, ale samozřejmě v době, kdy záchranná služba odjíždí, tak by tam zase byl prostor, kdy by se lidé pomoci nedočkali.“

Čermák proto připravuje nový materiál. „Ten budeme v pololetí projednávat, abychom případně už mohli dát do rozpočtu požadavky na rok 2014, tedy s nějakou koncepcí pohotovosti v Karlovarském kraji,“ dodává.

Na provoz lékařské pohotovosti pro děti a dorost v Ostrově u Karlových Varů dá kraj 840 tisíc korun za rok.

Andrea Strohmaierová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme