V Otrokovicích se při zaškolování zřítil stavební jeřáb. Vážně zranil jednoho dělníka

V Otrokovicích na Zlínsku se zřítil stavební jeřáb a zranil čtyři osoby. Jeden muž je ve vážném stavu, vrtulník ho přepravil na traumacentrum do olomoucké nemocnice. Zbylí tři muži leží na úrazovém oddělení v krajské nemocnici ve Zlíně.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Převrácený jeřáb v Otrokovicích

Převrácený jeřáb v Otrokovicích | Foto: Roman Verner | Zdroj: Český rozhlas

V době nehody se zaměstnanci stavební firmy zaškolovali na práci s jeřábem. Když byli čtyři lidé na lávce ramene ve výšce zhruba 15 metrů, celá konstrukce se převrátila.

Jeřáb se při pádu opřel o výložník a nezřítil se úplně na zem. Pracovníci byli naštěstí upoutaní a zůstali na jeřábu viset. Jeden z dělníků, údajně cizinec, přesto utrpěl těžká zranění.

Tři lehce zraněné dělníky spustili jejich kolegové pomocí druhého jeřábu na zem. Hasiči tak museli ze zkroucené konstrukce vyprostit pouze nejvážněji poraněného muže.

Vyšetřovatelé u paty jeřábu v Otrokovicích | Foto: Roman Verner

„Vzhledem k tomu, že nebylo jasné, jak je ten vyvrácený jeřáb stabilní, velitel zásahu se rozhodl o povolání posilových jednotek, jednak technického kontejneru a jednak i skupiny hasičů-lezců,“ popisuje mluvčí krajských hasičů Libor Netopil.

„Jedna osoba, která zůstala na jeřábu a která byla vyproštěna až za pomoci lezců, byla zraněna těžce a na základě rozhodnutí přítomného lékaře byl na místo povolán vrtulník pro její další transport,“ uvedl Netopil.

Na místě teď pracují policejní vyšetřovatelé. Zaměstnanci firmy nechtějí událost komentovat.

krw, Roman Verner Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme