V papírně v Lukavici stojí provoz. Lidé marně čekají na peníze

Na tři stovky zaměstnanců papírenského podniku v Lukavici mají nejistou budoucnost. Nad dalším fungováním závodu totiž visí velký otazník. JIP - Papírna ve Větřní je v insolvenci a do stejné situace dostala i svůj dceřiný podnik v Lukavici. Podnik je bez dodávek energií, provoz stojí a zaměstnanci jsou doma.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Úřad práce (ilustrační foto) | Foto: Vladan Dokoupil

Na 270 zaměstnanců lukavické papírny dnes bude netrpělivě čekat na pracovníky úřadu práce, kterým předají žádosti o vyplacení dlužných mezd. Na peníze čekají dlouhé tři měsíce, potvrdil ředitel papírny v Lukavicích Vladimír Trunečka.

„Přijedou zaměstnanci pracovního úřadu Šumperk, kteří budou od jednotlivých zaměstnanců přebírat žádosti o vyplacení těchto mezd.“

Dlužné mzdy by mohli zaměstnanci dostat do 14 dnů. Jak se ale žije bez peněz?

„Hrozně, a nikoho to nezajímá. Situace je velice nepříjemná, každý má nějaké půjčky nebo úvěry, to rodinám nepřispívá k dobré náladě,“ shodují se zaměstnanci papírny.

Lukavická papírna zaměstnává řadu místních občanů, někteří tam nastoupili hned po základní škole. Novou práci by v šumperském regionu, kde nezaměstnanost je jedna z nejvyšších v Olomouckém kraji, hledali těžko.

Zdeňka Jílková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme