V parcích v Českém Těšíně by se mohly objevit i posilovací stroje

Český Těšín chce pokračovat v dalším oživování parků. Dnes už se lidé z obou stran hranic mohou na kolech nebo bruslích projíždět přímo mezi stromy. Kromě nové zeleně jim slouží opravené lavičky nebo veřejné toalety. V budoucnu by se ale obyvatelé i návštěvníci mohli dočkat dalších vylepšení.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Senioři mohou v Mostě cvičit na speciálních posilovacích strojích | Foto: Jan Beneš

„Ten park, to je taková moje křížová cesta, když se mi nedařilo. A je to tu pěkné,“ říká Jan Kubišta, který se po vážném úrazu učil u řeky Olše znovu chodit.

V Českém Těšíně žije přes čtyřicet let a líbí se mu proměna parku. Kromě nadšenců ho stále častěji míjejí i lidé v jeho věku, kteří propadli sportování mezi stromy.

„Přibývá lidí, co chtějí dělat něco pro své zdraví. A už to jde na ty střední a starší generace. Byly by dobré nějaké kouty, kam by mohli chodit něco trénovat. Něco i pro starší lidi, to by mohlo přibýt,“ shrnuje Kubišta.

Doplňování může být průběžné

Právě venkovní posilovny, které místní vídají v jiných městech, by v budoucnu mohly vyrůst v parcích i ve vybraných částech Českého Těšína.

„V parcích atrakce jsou, ale jsou to především atrakce pro děti. Chybí nám tady fitparky pro dospělé a na to bychom se chtěli zaměřit. Prostor tady máme, kolem přehrady Hrabínka nebo kolem řeky,“ potvrzuje místostarosta Stanislav Folwarczny z ODS.

Do terénu by se tak podle něj mohly vsadit určité prvky, které budou bezpečné a budou vyhovovat dospělým a seniorům. „Tady se nejedná o nějaké obrovské investice. Tyto parky se můžou doplňovat průběžně,“ dodává Folwarczny.

Už v příštím roce by se mohly první stroje objevit mezi mosty Svobody a Družby. Navíc by město mohlo využít i uvolněné místo po budově bývalé Osevy vedle autobusového nádraží, kde v budoucnu počítá s relaxační zónou.

Stanislav Janalík Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme