V Pardubicích otevřeli opravenou pasáž, zatím ale není plně zkolaudována

Po více než dvou letech se lidem otevírá průchod pardubickou pasáží, nájemci bytů se ale zatím stěhovat nemůžou. Rozvojovému fondu Pardubice se ale nepodařilo všechny části zkolaudovat, protože se jeden z účastníků řízení odvolal.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Machoňova pasáž na třídě Míru v Pardubicích 3 | Foto: Iveta Záleská

Potvrzuje to ředitel Rozvojového fondu Pardubice Martin Charvát:

„Pro vlastní komerční chod pasáže to absolutně nic neznamená, protože v rámci řízení se nám podařilo dostat do užívání první NP a první PP, kde jsou vlastně všechna zázemí pro komerci pasáže. Od druhého NP převážně to jsou sice komerčního charakteru, ale čtyři kanceláře a hlavně 26 bytů, které dnes nemůžeme užívat.“

„To je náš stěžejní problém. Proto nájemci, kteří už mají podepsané smlouvy, nemohou bydlet, pouze si mohou provádět přípravné práce a připravovat bydlení,“ konstatoval Charvát.

Historická budova na Třídě míru za poslední dva roky prošla nákladnou rekonstrukcí. Za 180 miliónů korun bez DPH tu město opravilo prodejny, vybudovalo nové parkoviště, výtahy nebo rozšířilo byty.

Pasáž, kterou projektoval ve 20. letech minulého století architekt Ladislav Machoň, byla otevřena v 10 hodin dopoledne.

Drahomíra Bačkorová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme