V Pardubicích se otevírá hala proslulá jako největší černá stavba Česka

Investor největší černé stavby v Česku nakonec dokázal získat stavební povolení. Dnes firma D+D park slavnostně otevírá první z pěti obřích hal logistického centra Zelená Louka u Pardubic. Podle některých místních politiků je to ale nebezpečný precedens, který inspiruje další stavebníky.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Plánek budoucího logistického centra | Foto: D+D REAL

Firma začala stavět v září 2008. Protože ale nesplnila podmínky města ohledně dopravního napojení centra, nedostala stavební povolení. Investorovi to nijak nevadilo a téměř devět měsíců stavěl načerno.

Přehrát

00:00 / 00:00

V Pardubicích se otevírá hala, která vyrostla bez stavebního povolení. Případ shrnuje redaktorka Drahomíra Bačkorová

Stavební úřad nakonec zakročil. Dvě výzvy k přerušení stavby firma ignorovala, po třetí jednatel Petr Dědek práci zastavil a slíbil nápravu.

Náměstek primátora Alexandr Krejčíř jednateli uvěřil. „Společnost D+D deklarovala, že stavba bude zastavena až do doby vydání dodatečného stavebního povolení,“ říkal tehdy.

Dědkovi se letos v dubnu přece jen podařilo po tři čtvrtě roce dokumenty potřebné k získání dodatečného stavebního povolení získat. Necelé tři měsíce pak stačily, aby firma dokončila první halu.

Oni můžou, my ne?

Mezitím kauza inspirovala i další stavebníky. S černými stavbami začala bojovat třeba starostka prvního pardubického obvodu Hana Tomanová.

„My se s tím setkáváme dnes a denně, poněvadž když někomu něco zamítneme, tak nám říká: Jak to, že tihle můžou a my nemůžeme?“ potvrzuje starostka.

V první dokončené hale najde práci nejméně 70 zaměstnanců. Po dokončení celého překladiště tam bude pracovní příležitost pro 750 lidí.

Martin Hromádka, Drahomíra Bačkorová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme