V Pardubicích si cestující mohou dobít jízdní kartu přes internet

Pardubický dopravní podnik jako první v zemi spouští systém platby jízdného přes internet. Přímo z domova nebo kanceláře si tak cestující mohou dobít elektronickou peněženku nebo koupit časovou jízdenku.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Internetový formulář na dobíjení Pardubické karty | Foto: www.dpmp.cz

Studentka Iveta je nadšená. Poměrně často totiž jde na autobus a až na zastávce zjistí, že si zapomněla dobít elektronickou kartu. „A protože před domem nemáme automat, tak většinou musím kupovat lístek u řidiče za dvacet korun“.

Přehrát

00:00 / 00:00

Podrobnosti o systému platby jízdného přes internet zjišťovala Drahomíra Bačkorová

Zaplatit jízdné přes internet je snadné. Pokud máte internet a internetové bankovnictví. Webové stránky dopravního podniku jsou uživatelsky přátelské a najdete tady přesný návod. Už necelé tři hodiny po dobití můžete cestovat.

Ředitel dopravního podniku Tomáš Pelikán si to osobně ozkoušel o půlnoci, kdy ne všechny bankovní servery fungují na sto procent. „Nicméně mi systém odeslal zprávu, že ve 2:17 už mohu cestovat městskou dopravou, takže to funguje i v těch komplikovaných půlnočních hodinách, řekl Pelikán.“

Jedinečnost pardubického systému je v tom, že je on-line propojen se všemi vozy MHD a tak cestující platbu nemusí nikde potvrzovat. Je ovšem fakt, že zejména starší cestující zůstanou zřejmě věrní starému dobrému předprodeji jízdenek.

Igor Maňour, Drahomíra Bačkorová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme