V Pardubicích startuje festival dokumentárních filmů Jeden svět

V Pardubicích dnes začíná festival dokumentárních filmů Jeden svět. Jeho hlavním tématem se letos staly nebezpečné tendence v současné české společnosti. Během čtyř dnů mohou diváci zhlédnout 16 dokumentů.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Jeden svět | Foto: oficiální Facebook Jednoho světa

Hlavním festivalovým stanem jsou letos opět prostory Divadla 29. Provokativní otázkou "Bojíte se snášet?" chce festival otevřít debatu o sílící netoleranci, rasismu a diskriminaci.

„My jsme se snažili na každý den připravit filmy tak, aby spolu nějakým způsobem souvisely. Dnešní den začínáme tématem Ruska a takhle budeme pokračovat každý den,“ vysvětlil organizátor Pavel Ševčík.

Jeden svět je největším lidskoprávním filmovým festivalem na světě a každoročně promítá 100 filmů z celého světa. Pardubičtí pořadatelé vybrali 16 dokumentů, mezi kterými jsou tři nové české snímky. Součástí festivalu se už tradičně stanou dopolední školní projekce.

Promítání snímků s lidskoprávní tématikou zahájí výstava. Tentokrát se v Klubu 29 představí laureát Czech Press Photo 2012 Martin Wágner s fotografiemi ze svých cest po zemích bývalého Sovětského svazu.

Po filmech promítaných po 18. hodině následuje diskuze. V rámci doprovodného programu diváky čeká rovněž ochutnávka exotických kuchyní a prodej rukodělných výrobků z chráněné dílny v prostorách nekuřácké kavárny Divadla 29. Festival potrvá do pátku.

Naďa Kubínková, Alina Holušová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme