V Písku oslaví 770 let tradičními slavnostmi

Písek letos slaví 770 let od první dochované písemné zmínky o městě. Také proto navštíví letošní městskou slavnost Dotkni se Písku král železný a zlatý Přemysl Otakar II. Slavnosti v Písku začínají právě dnes.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Písek | Foto: Alena Palečková

Král v železné zbroji, honosném plášti a zlatou korunou v doprovodu skupiny rytířů symbolicky otevře městskou slavnost v podvečer na Velkém náměstí.

„Pro nejmenší návštěvníky bude na Alšově náměstí instalováno pohádkové šapitó, kde se budou střídat pohádky a interaktivní věci. Bude to pro děti od tří do deseti let. Večer tam budou koncerty pro mládež, budou tam písecké a regionální kapely,“ prozradila dramaturgyně pořádajícího Centra kultury Iveta Hodoušová.

Přehrát

00:00 / 00:00

O slavnostech Dotkni se Písku informuje Pavla Kuchtové

Písecké slavnosti ale zdaleka nejsou jen návratem do minulosti. Po dva dny budou diváky všech věkových generací bavit ryze současní umělci. Například kapely Kryštof nebo Pražský výběr. Velké náměstí není jedinou scénou, zábava všeho druhu zaplní celé centrum města.

Na Havlíčkově náměstí přenesou skupiny historického šermu a soubory hrající středověkou hudbu návštěvníky třeba právě do doby krále Přemysla Otakara II. Na slavnostech se ale pobaví všechny generace. Ta starší se jistě sejde před oblíbenou scénou v Palackého sadech.

„Střídají se tam koncerty country, dechovka. Zlatým hřebem bude v pátek koncert dechové slovácké hudby Rozmarýnka, v sobotu to bude Iveta Simonová a Milan Drobný,“ řekla Hodoušová.

Městská slavnost Dotkni se Písku vyvrcholí v sobotu ohňostrojem, odpáleným ze starého Kamenného mostu.

Pavla Kuchtová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme