V Písku začnou hledat nové místo pro vybudování aquacentra

Pomozte nám vybrat lokalitu pro nový plavecký bazén. S takovou výzvou se na obyvatele Písku obrátil jejich starosta Ondřej Veselý (ČSSD).

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Pohled na město Písek | Foto: Jan Rosenauer

Právě dnes mají písečtí zastupitelé projednat výsledek místního referenda, ve kterém lidé rozhodli, že nový bazén má stát jinde než ten současný.

Podle jedné z obyvatelek Písku se ale některým lidem nelíbí vysoká cena celého projektu. „Písek nemá finance na výstavbu nového plavečáku, takže se musí pravděpodobně opravit ten starý,“ vysvětluje.

Plavecký stadion by se podle ní měl zateplit a ještě deset let by mohl sloužit. „Poslední technické kontroly prokázaly, že je v dobrém stavu, takže je škoda zatím vyhazovat peníze na výstavbu nového,“ dodává žena.

V referendu, které se v Písku konalo zároveň s prvním kolem prezidentských voleb, lidé drtivou většinou rozhodli, že chtějí nový bazén postavit jinde, než je ten současný. Do té doby chtějí využívat stávající zařízení. Tento výsledek je pro vedení města závazný a platný i do budoucna.

Martin Pokorný Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme