V Plástovicích se otevírá infocentrum jihočeského baroka

Pomníku rebela Jakuba Kubaty na jihočeských Blatech je už 105 let. Dnes tady proto připravili slavnost, která bude spojena také s otevřením Informačního centra jihočeského baroka v Plástovicích.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Plástovice

Plástovice | Foto: Martin Čerňanský

Informační centrum vzniklo ve starém statku. Předseda svazku obcí Blata Jaroslav Havel uvedl, proč vybrali pro sídlo infocentra právě Plástovice: "Plástovice jsou dobře přístupné, jak od Vodňan, tak i z Dívčic. Jsou vstupní branou na jihočeská Blata, dá se odsud jít na několik stran. Část původního statku, kde se nalézá informační centrum, byla přebudována a kompletně zrekonstruována. Další části se budou dobudovávat postupně."

Program začíná v Plástovicích v 10 hodin dopoledne. "Hrát bude dudácká kapela a příchozí budou vítat zástupci Obce baráčníků. Všichni budou mít možnost prohlédnout si nově otevřené informační centrum. Po obědě vyrazí průvod ze Zbudova k památníku Jakuba Kubaty. Zvláštností bude divadelní scénka z popravy Jakuba Kubaty, jak si ji někteří z nás představují," doplnil předseda svazku obcí Blata Jaroslav Havel.

Pokud se chcete poučit o jihočeském selském baroku, zamiřte do Plástovic na Českobudějovicku.

Ivan Mls Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme