V Plavech na Jablonecku létali na saních Pat a Mat i polonahý Tarzan

V Plavech na Jablonecku po třech letech znovu létaly roztodivné sáně. Recesistická akce přilákala do areálu bývalého skokanského můstku více než tisíc lidí. Soutěže o nejoriginálnější stroj a také nejdelší skok se zúčastnilo 14 saní s posádkami.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

18. ročník oblíbeného recesistického závodu v Plavech na Jablonecku | Zdroj: ČTK

„A jdeme na první kolo. Je tu první let, fantomasovo létající auto,“ rozléhalo se závodním areálem.

Řada závodníků si saně zničila hned během prvního letu. „Je to zničené. Uvidíme, jestli to dáme do kupy,“ podělil se o dojmy jedna z účastnic závodu.

Kromě délky skoku se oceňovala rovněž i originalita saní. Některé přitom vznikaly takřka bleskově, během pouhých několika dnů.

„Stavěli jsme to tři, čtyři dny. Rychlovka. Máme výbornou novinku. Senovici, kterou ještě nikdo nikdy nevyzkoušel, to stojí za to,“ prozradila před skokem ředitelka likérky.

Hned vedle ní svůj stroj dolaďovali silničáři. „Já jsem cestmistr, ale doopravdy jako. Chlapi dali do kupy, že postaví sypák, tak je musím podpořit,“ řekl jeden z nich.

Vzduchem letěli i vůz Pata a Mata, polonahého Tarzana s opicí, mořský svět se spoře oděným Neptunem a mořskou vílou nebo Zadar Prudič s mamutím můstkem.

Nakonec vyhrála likérka, která možná i díky alkoholovému pohonu doletěla nejdál, celých čtrnáct metrů.

Eva Malá, Alina Holušová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme