V Plesné na Chebsku vzniká naučná stezka. Povede až do Německa

Plesná na Chebsku připravuje naučnou stezku, která by měla vést až do nedalekého Bad Brambachu. Připomene hlavně minulost oblasti Plesné i okolí. Dokončena bude v průběhu letošního roku.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Naučná stezka po městských lesích, Polička | Foto: Polička

Plesná byla v minulosti převážné průmyslovým městem. Velká textilní továrna dodnes stojí na náměstí Svobody. Objekt je ale už léta uzavřený a chátrá. Co se života ve městě týče, tak právě tato továrna pro místní lidi hodně znamenala. Proto se radnice rozhodla, že historii přiblíží v podobě naučné stezky.

Přehrát

00:00 / 00:00

O nové naučné stezce v Plesné na Chebsku natáčela redaktorka Andrea Strohmaierová

„Bude zobrazovat historii průmyslu v Plesné a sousedním Bad Brambachu. Je to na zvýšení cestovního ruchu, protože doby, kdy místa v Plesné byla, tak se dobou zrušila. Chceme Plesnou zatraktivnit, aby to nebylo jen průjezdní, ale aby se tam lidé zastavili a eventuálně i nasměrovali nějaké svoje známé, aby se přijeli podívat,“ uvedl starosta Petr Schaller za TOP 09.

Naučná stezka povede až do nedalekého saského Bad Brambachu. Součástí stezky bude i rekonstrukce náměstí v osadě Šneky. Práce budou stát 4 milióny korun.

Andrea Strohmaierová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme