V plzeňském multikině spadl sádrokartonový strop, dvě osoby se zranily

V plzeňském multikině Cinema City kolem druhé hodiny odpolední spadl strop v předsálí. Šlo o několik desítek metrů sádrokartonových desek. Zdravotníci převezli do nemocnice zaměstnankyni kina a menší zranění utrpěl také člověk, který se ji snažil vyprostit. Další osoba byla v šoku.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

V plzeňském multikině zasahovali po zřícení části stropu záchranáři i policisté | Zdroj: ČTK

"Já jsem byl přímo na místě. My jsme tu dívku vyndavali a do toho tam jiskřila elektřina a všude kolem proudila voda," popisuje Jiří Nenutil, který právě obědval ve vedlejší restauraci, a pokračuje:

"Plzeňané byli úžasní. Každý dospělý muž, který tam obědval, tak přiskočil a začaly se odendávat pláty, protože zpočátku nebylo zřejmé, kdo pod tím je. Všichni dospělí muži, manažeři, študáci začali odklízet trosky a vyndali jsme tu holku společnými silami."

V přilehlém sále v době nehody sledovalo film asi devět desítek lidí. "Všude byl prach a ti lidé, co tam byli, utíkali pryč a pak se tam vraceli a koukali pod to, jestli tam nikdo není. Dozvěděli jsme se jen, že to spadlo a byla to velká rána. Všude prach a pak tam přišla ochranka a říkali, abychom šli pryč," vypráví Tomáš Hanzlíček, který byl v jednom z kinosálů.

Přehrát

00:00 / 00:00

V plzeňském multikině se zřítil sádrokartonový strop a lehce zranil dvě osoby, událost sledovala redaktorka Českého rozhlasu Jana Kosová

"Jedna osoba byla poraněna přímo pádem sádrokartonu a hliníkových profilů, jedna osoba byla zraněna, protože se podílela na záchranný pracích, a jedna osoba je v šoku," uvedla mluvčí krajských hasičů Pavla Jakoubková.

Z celého obchodního centra Plaza, v kterém se multikino nachází, bylo evakuováno asi 800 lidí. "Řekl pan policajt, že máme ihned opustit obchod, takže jsme zavolali, že je evakuace, a všichni jsme zmizeli," řekla Yvona Lohbergerová, která pracuje v jednom z obchodů.

Objekt je obehnaný policejní páskou, uzavřený by mohl zůstat i několik dní. Statik musí určit, jestli ho přiliš nepoškodila voda z prasklého potrubí.

Obchodní dům zavedl pro kupující i zaměstnance speciální telefonní linku 257 090 600. Policie případ vyšetřuje kvůli podezření ze spáchání trestného činu obecného ohrožení.


Zvětšit mapu


Jana Kosová, David Bernardy Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme