V Plzni budou vyhlášeny výsledky krajského kola soutěže Zlatý erb

Také letos mezi sebou mohou soutěžit města a obce v tom, kdo má nejlepší internetové stránky. Soutěž Zlatý erb jde do už 15. ročníku a celostátnímu kolu jako vždy předchází kola regionální v jednotlivých krajích. V tom Plzeňském budou výsledky známy dnes.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Zlatý erb | Foto: Sdružení Zlatý erb

Slavnostní vyhlášení výsledků krajského kola Zlatého erbu se uskuteční odpoledne na Krajském úřadu Plzeňského kraje. Přihlásila se například města Bělá nad Radbuzou, Blovice, Hartmanice, Rokycany nebo obce Čížkov, Kostelec, Nová Ves, Prádlo či Řenče.

Podle autora soutěže Jana Savického ze Sdružení Zlatý erb je úroveň webových stránek rok od roku lepší.

Přehrát

00:00 / 00:00

O soutěži Zlatý erb informovala reportérka Jana Kosová

„Samozřejmě jejich úroveň významně roste. Především by se dalo říct, že roste počet kvalitních webových stránek,“ říká Savický a dodává:

„Ty nejlepší jsou nejlepší dlouhodobě a skutečně se to projevuje i ve Zlatém erbu, že často třeba zvítězí. Ale zvyšuje se počet takových stránek, které splňují ta základní kritéria nebo se zařadí mezi ty nejlepší.“

Komise hodnotí takzvané povinně zveřejňované informace, dále kvalitu úřední desky, rozsah informací nebo například ovládání webu, navigaci a přehlednost stránek.

Ceny se budou předávat v kategoriích nejlepší webové stránky města, nejlepší webové stránky obce a nejlepší elektronická služba. Kromě toho bude vyhlášena Cena veřejnosti, která se uděluje na základě počtu zaslaných hlasů uživatelů webových stránek.

Dojde i na výsledky soutěže Junior erb 2013. Ta je určena mladým lidem do 18 let, kteří vytvářejí webové stránky spjaté s určitou obcí, městem, krajem, turistickým místem nebo školou. Vítězové krajského kola Zlatého erbu postupují do kola celostátního, to proběhne 8. dubna v Hradci Králové.

Jana Kosová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme