V Plzni se budou předávat prestižní ceny Mosty 2009

Národní rada osob se zdravotním postižením České republiky dnes v Plzni předá prestižní ceny Mosty 2009. Už po sedmé tak budou oceněny projekty a osobnosti, které pomáhají lidem se zdravotním postižením začlenit se do běžného života. O cenu letos usiluje rekordních 91 projektů z celé republiky.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Cena MOSTY 2005

Mezi nominovanými je například Český Krumlov za zavedení projektu Euroklíč do praxe. Díky němu si handicapovaní lidé otevřou například výtahy a plošiny pro vozíčkáře nebo toalety na veřejných místech jako jsou obchodní řetězce, úřady nebo benzinové stanice.

Podobných projektů je nominováno hned několik. "Hodně projektů je zaměřeno na zpřístupňování prostředí, na zaměstnávání osob se zdravotním postižením a na jejich vzdělávání. To bych řekl, že je takový hlavní leitmotiv jednotlivých projektů," potvrzuje předseda rady osob se zdravotním postižením Václav Krása.

Nominována ale byla například i městská policie v Mostě, která komunikuje s postiženými pomocí sms zpráv nebo in memoriam žena, která loni při povodních pomohla zachránit vozíčkářku, ale následně sama v proudu řeky utonula.

Monika Červená, Lenka Rafaelová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme