V Plzni se mění systém městské hromadné dopravy

Plzeň čekají největší změny v MHD za posledních 20 let. Dotknou se všech prostředků: autobusů, trolejbusů, tramvají a také samotné organizace hromadné dopravy. Po třech letech příprav začínají jezdit nové linky, jiné spoje mění jízdní řády.

Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Trolejbus MHD v Plzni

Trolejbus MHD v Plzni | Foto: Dopravní podnik

Aby nebyli Plzeňané změnami zaskočeni 1. září, spouští tamní městské dopravní podniky nový systém už 28. srpna. Mezi novinky patří i možnost platit jízdenku pomocí sms. Jednou ze změn bude také zavedení takzvané taktové dopravy.

„Takt znamená, že v pravidelných intervalech, nebo v intervalech, které jsou nastavené pro různé linky, dochází k setkávání těchto linek na uzlových bodech ve městě. Na těchto bodech budou například u tramvají sedm a půl minutové intervaly, kde lidé budou mít zajištěnu možnost přestupu na všechny linky,“ vysvětluje dopravně provozní ředitel Plzeňských městských dopravních podniků Václav Zikmund.

Jana Kosová, Libor Procházka, Lenka Rafaelová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme