V Plzni se otevírá nová právní poradna Exekutorské komory

Exekutorská komora otevírá třetí právní poradnu. Bezplatná poradna začíná fungovat v Plzni, otevřena bude každou středu v SOS Centru Diakonie Českobratrské církve evangelické v Prokopově ulici.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

exekuce bytu, ilustrační foto

exekuce bytu, ilustrační foto | Foto: Praha 5

Už od září minulého roku dvě takové poradny fungují v Praze a Brně. Podle viceprezidenta Exekutorské komory Jiřího Proška je o rady exekutorů a právníků velký zájem. Poradna je určena komukoliv, kdo má nějaké nejasnosti ohledně exekučního řízení.

"Nejsou to samozřejmě jenom dlužníci. Jsou to například i rodinní příslušníci, kteří mají problém v podobě nezvedeného syna, nebo se jedná o lidi, kteří jsou spoluvlastníky nemovitosti a potřebují se poradit o dalším postupu. Právě pro takovou skupinu lidí je primárně určena," vysvětlil Radiožurnálu Prošek.

Nezaplacené pokuty

Počet soudem nařízených exekucí přitom v ČR každoročně přibývá. Zatímco v roce 2006 takových případů bylo přes 309 tisíc, letos se očekává, že číslo dosáhne hranice 700 tisíc.

Exekutorské komora varuje hlavně před růstem počtu takzvaných vícečetných exekucí. Jedná se o několik řízení, která jsou vedená na jednoho člověka. Podle Exekutorské komory přestávají být výjimkou tři nebo čtyři řízení, objevily i případy, kdy dlužníci bojují s desítkami exekucí najednou.

Nejčastější jsou exekuce do výše 20 tisíc korun. Často jde o nezaplacené pokuty revizorům nebo městským strážníkům.

Lukáš Vincourek, Zbyněk Zykmund Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme