V Plzni se rozhodne o rozdělení eurodotací z programu Jihozápad

Na plzeňském hejtmanství dnes budou projednávat žádosti o evropské peníze z páté výzvy Regionálního operačního programu Jihozápad. V průběhu videokonference se zástupci jihočeské strany by měl Výbor Regionální rady zvolit nového ředitele úřadu a také schválit seznam více než stovky vítězných projektů, na které bylo vyčleněno přes 3 a tři čtvrtě miliardy korun.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Regionální operační program regionu soudržnosti Jihozápad

Regionální operační program regionu soudržnosti Jihozápad | Foto: ROP Jihozápad

Ve hře jsou projekty za desítky a stovky milionů korun. Mezi ty nejnákladnější v Plzeňském kraji patří stavba klatovské nemocnice, sociální bydlení v Meclově a nebo Dům pro seniory plzeňského Totemu.

Dnes by se mělo po nekonečných průtazích a odkladech o jejich budoucnosti rozhodnout. Podle předsedy výboru Regionálního operačního programu Jihozápad Ivo Grünera je to i díky příslibu státního spolufinancování:

„Podle mých posledních informací, které mám, tak projekty páté a šesté výzvy budou zapojeny do kofinancování sedmi a půl procenty, vyjma projektů krajských.“

Martina Klímová, Marika Táborská Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme