V Plzni se rozhodne o rozdělení eurodotací z programu Jihozápad

Na plzeňském hejtmanství dnes budou projednávat žádosti o evropské peníze z páté výzvy Regionálního operačního programu Jihozápad. V průběhu videokonference se zástupci jihočeské strany by měl Výbor Regionální rady zvolit nového ředitele úřadu a také schválit seznam více než stovky vítězných projektů, na které bylo vyčleněno přes 3 a tři čtvrtě miliardy korun.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Regionální operační program regionu soudržnosti Jihozápad | Foto: ROP Jihozápad

Ve hře jsou projekty za desítky a stovky milionů korun. Mezi ty nejnákladnější v Plzeňském kraji patří stavba klatovské nemocnice, sociální bydlení v Meclově a nebo Dům pro seniory plzeňského Totemu.

Dnes by se mělo po nekonečných průtazích a odkladech o jejich budoucnosti rozhodnout. Podle předsedy výboru Regionálního operačního programu Jihozápad Ivo Grünera je to i díky příslibu státního spolufinancování:

„Podle mých posledních informací, které mám, tak projekty páté a šesté výzvy budou zapojeny do kofinancování sedmi a půl procenty, vyjma projektů krajských.“

Martina Klímová, Marika Táborská Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme