V Plzni startují velikonoční trhy. Nový provozovatel slibuje kvalitní zboží

Na plzeňském náměstí Republiky začínají velikonoční trhy. Až do 1. dubna, tedy do Velikonočního pondělí, tu lidé mohou sehnat pletené pomlázky, kraslice, ale také trdelník nebo nádivku. Součástí trhů bude také doprovodný hudební program nebo zabijačka. Ještě před několika týdny přitom nebylo jasné, zda se vůbec Plzeňané trhů dočkají.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Velikonoční tradice | Foto: Ivana Veselková | Zdroj: Český rozhlas

Minulé trhy na svatého Valentýna se totiž nekonaly, a to kvůli napjaté situaci kolem výběrového řízení na nového provozovatele.

Tím se stala firma Prostr servis. Bývalý provozovatel, který trhy zajišťoval čtyři roky, Vlastimil Zlámalík, výběrové řízení zpochybnil. Prý se o něm dozvěděl náhodou a prý nebylo průhledné a žádal jeho zrušení.

Přehrát

00:00 / 00:00

O velikonoční trhy v Plzni se zajímal redaktor Lukáš Milota

Mluvčí centrálního obvodu Lucie Hůrková ale tehdy jakékoli pochybnosti odmítla: „Pro zrušení výběrového řízení není žádný faktický, ani právní důvod. Řízení bylo zveřejněno na úřední desce, webových stránkách úřadu a navíc jsme také zadali inzerci do tištěných médií.“

Nový provozovatel trhů slibuje, že na náměstí budou jen řemeslníci a prodejci kvalitního zboží. Trhovci prý nebudou nabízet záclony nebo levné kabelky. Firma, která trhy zajišťuje, také slibuje, že z náměstí zmizí kolotoče a poníci.

Lukáš Milota Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme