V Plzni vrcholí studentské slavnosti. Majáles nabídne soutěž skupin Kapeláž

Plzeňský Majáles má na programu pátý ročník soutěžní přehlídky studentských kapel s názvem Kapeláž.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Majáles 2006-3

Mnozí lidé si Majáles v Plzni mylně spojují jen s velkým open-air festivalem, který se tradičně uskuteční v sobotu v lochotínském amfiteátru. Tomuto pomyslnému vyvrcholení slavností jara ale předchází několikatýdenní tradiční studentský doprovodný program.

Cílovou rovinku Plzeňského Majálesu zahájila v pondělí tradiční a velmi oblíbená Pivní štafeta o volné vstupenky na závěrečný festival.

V úterý pak obsadili studenti centrum města a multikulturním festivalem Prkna Neprkna probudili Proluku v Křižíkových sadech.

A dnes už se majálesové dění přesune přímo na Západočeskou univerzitu.

Přehrát

00:00 / 00:00

Jak bude vrcholit plzeňský Majáles přiblížila redaktorka Jana Kosová

Jak potvrzuje za organizátory Jan Lippert, v borském kampusu proběhne soutěžní přehlídka studentských kapel: „Na programu je přehlídka sedmi soutěžních kapel, které se utkají v takovém hudebním souboji o to, kdo vystoupí v sobotu na lochotínském amfiteátru v rámci programu hlavního dne Majálesu.“

„Doprovodným programem této akce je studentský pětiboj, který připravili naši majálesoví agenti,“ dodává.

S Králem Majálesu 2012 Anonymusem I. se budou věrní poddaní loučit ve čtvrtek ve vysokoškolských klubech, aby mohl v pátek uvolnit svůj trůn nástupci, který bude zvolen veřejnou volbou na Náměstí Republiky.

Už dnes je jisté, že studentům bude vládnout žena, protože poprvé ve 24tileté historii se o trůn ucházejí čtyři kandidátky.

Celý Plzeňský Majáles 2013 pak bude zakončen sobotním open air festivalem v amfiteátru Lochotín, který loni navštívilo rekordních 20 tisíc lidí a stal se tak největší hudební událostí v západních Čechách.

Jana Kosová, Tomáš S. Šťástka Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme