V Plzni začíná rekonstrukce Wilsonova mostu. Uzavírka zkomplikuje dopravu v centru

Řidiči v Plzni musí ode dneška počítat s další dopravní komplikací. Začíná totiž generální oprava památkově chráněného Wilsonova mostu na Americké třídě. Práce potrvají 11 měsíců a zkomplikují průjezd centrem Plzně.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Wilsonův most v Plzni | Foto: Jana Kosová

Přes Wilsonův most od dnešního dne neprojedou auta. Vozy MHD přes něj naposledy přejedou 24. července.

„Objízdné trasy budou směřovány na Anglické nábřeží, kam budou odvedeny jak autobusy, tak trolejbusy,“ říká technický náměstek primátora Petr Rund.

Přehrát

00:00 / 00:00

Podrobnosti o změnách v dopravě kvůli opravám Wilsonova mostu v Plzni zjišťoval redaktor ČRo Lukáš Milota.

Auta tak objížďka dovede na křižovatku U Jána. MHD pojede dál do ulice U Prazdroje, linka trolejbusu 12 zamíří z nádraží do Šumavské ulice.

Zatěžkávací zkouškou budou pro dopravu v Plzni následující dva týdny, kdy stavbaři ještě dokončují opravu nedalekého mostu U Jána a železničního mostu v Prokopově ulici. Oprava sto let starého Wilsonova mostu je v každém případě nevyhnutelná.

„Most bude opraven v podstatě až na základní klenby, kde dojde k opravě všech vrstev mostů včetně izolací. Zábradlí a mýtné domky budou restaurovány, aby získaly lepší vzhled,“ vysvětluje Ondřej Prokop z odboru investic města.

Rekonstrukce Wilsonova mostu bude stát 52 milionů korun a skončí příští rok v květnu. Po dobu oprav nebude most přístupný ani chodcům. Řeku budou moci přecházet po lávce u bývalého domu kultury.

Lukáš Milota Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme