V Poděbradech si na nový silniční nadjezd ještě počkají. Nad projektem znovu visí otazník

Už více než deset let čekají lidé v Poděbradech na nový silniční nadjezd. Ten má překlenout frekventovanou železniční trať, přes kterou je bezpečný průjezd nebo přechod umožněn jen v krátkých časových intervalech. Loni to vypadalo velmi nadějně a k realizaci projektu tehdy chyběl už jen malý krůček. Teď ale nad stavbou nadjezdu znovu visí velký otazník.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Železniční nadjezd u Počeplic je ve velmi špatném stavu

Železniční nadjezd u Počeplic je ve velmi špatném stavu | Foto: Miroslav Zimmer

Pro obyvatele Poděbrad představuje chybějící nadjezd nad železniční tratí palčivý problém. Dalo by se totiž říct, že železniční přejezd rozděluje město na dvě části. Závory jsou každou chvíli dole a červená světla na semaforu se rozblikají někdy až patnáctkrát za hodinu. Dlouhé kolony aut jsou zde na denním pořádku a jednoduché to nemají ani chodci.

Problém by měl vyřešit zmíněný silniční nadjezd. Jeho investorem má být Středočeský kraj, který také celý projekt přibližně vyčíslil na zhruba 200 milionů korun. Příprava projektu stála dost také poděbradskou radnici. Město mimo jiné za výkup pozemků zaplatilo už 10 milionů.

Loni to už vypadalo, že Středočeský kraj se do této investiční akce skutečně pustí. Běželo už dokonce i výběrové řízení na dodavatele stavby. Pak ale přišlo zatčení exhejtmana Davida Ratha, nové vedení kraje veřejnou soutěž zrušilo a nový tendr zatím nevypsalo.

Projekt stavby poděbradského nadjezdu hejtmanství zařadilo takříkajíc pod čáru a přednost zatím dalo jiným projektům - především opravě silnic a mostů.

Jistá naděje, že hejtmanství nakonec v dohledné době najde peníze a stavba poděbradského nadjezdu se tak bude moci naplno rozjet, stále existuje. Kraj má v plánu zaplatit stavbu z větší části z evropských peněz.

Pokud na účtech po výběrových řízeních na dodavatele akcí nějaké prostředky zůstanou, mohl by pak poděbradský projekt dostat zelenou.

Michal Trnka Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme