V Postoloprtech vznikne pomník obětí německých obyvatel

Pietní místo k uctění památky stovek obětí civilních německých obyvatel, kteří byli brutálně zavražděni po skončení druhé světové války v Postoloprtech na Lounsku, vznikne na tamním hřbitově.

Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Postoloprty

Postoloprty | Foto: Město Postoloprty

Shodli se na tom po devíti letech tamní zastupitelé. Vznik pietního místa inicioval Žatecký spolek rodáků, který jej chtěl i financovat. Vše ale nakonec zaplatí město.

"Aktivita, co se týče vybudování pietního místa i pomníku jako takového, včetně finančního zainteresování, se mi zdála moc velká z německé strany. Chtěl jsem, aby vybudování i realizace byla ve vyváženém stavu," vysvětlil zastupitel Miloslav Fišer.

Podle něj je cílem, aby se na vybudování pietního místa podílely obě tehdy znesvářené strany. "Myslím si, že proto by bylo vhodné, aby to udělalo město z vlastních prostředků a ve vlastní režii," dodal Fišer.

Pomník by měl stát na postoloprtském hřbitově už v létě příštího roku.

Jan Beneš Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme