V Prachaticích otevírá pod jednou střechou Bezpečný přístav rodinám i dětem

Občanské sdružení Portus Prachatice, které poskytuje sociální služby a nabízí volnočasové aktivity, přemístilo všechna svá zařízení pod jednu střechu. Konkrétně do budovy na Velkém náměstí, kde dosud sídlily nejrůznější prodejny.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Občanské sdružení Portus Prachatice našlo zázemí pod jednou střechou bývalého obchodního domu | Foto: Václav Malina

„Objekt nabídne plné volnočasové vyžití a sociální služby ve smyslu poradenství, intervence a zároveň i volného času,“ přibližuje předseda občanského sdružení Portus Prachatice Júsuf Traore.

V prvním patře budovy je rodinné centrum Sluníčko, které kromě jiného může přilákat maminky i do kavárničky, kam můžou přijít s dětmi. „A kryté hřiště pro nejmenší, když je velké parno nebo velká zima,“ doplňuje Traore.

Přehrát

00:00 / 00:00

Redaktorovi Václavu Malinovi objekt představil předseda občanského sdružení Portus Prachatice Júsuf Traore

Hned vedle pak je Krizové centrum. Ještě výš jsou pak nízkoprahová zařízení pro děti a mládež od 6 do 26 let. „Republikový unikát je to v celistvosti služeb pro tuto cílovou skupinu,“ říká Traore.

Občanské sdružení Portus otevřelo nové sídlo v Prachaticích v pátek 11. ledna. Ode dneška v něm začne běžný provoz s nabídkou šesti zařízení, které spojuje motto Bezpečný přístav rodinám i dětem.

Václav Malina Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme