V Prachaticích otevírá pod jednou střechou Bezpečný přístav rodinám i dětem

Občanské sdružení Portus Prachatice, které poskytuje sociální služby a nabízí volnočasové aktivity, přemístilo všechna svá zařízení pod jednu střechu. Konkrétně do budovy na Velkém náměstí, kde dosud sídlily nejrůznější prodejny.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Občanské sdružení Portus Prachatice našlo zázemí pod jednou střechou bývalého obchodního domu | Foto: Václav Malina

„Objekt nabídne plné volnočasové vyžití a sociální služby ve smyslu poradenství, intervence a zároveň i volného času,“ přibližuje předseda občanského sdružení Portus Prachatice Júsuf Traore.

V prvním patře budovy je rodinné centrum Sluníčko, které kromě jiného může přilákat maminky i do kavárničky, kam můžou přijít s dětmi. „A kryté hřiště pro nejmenší, když je velké parno nebo velká zima,“ doplňuje Traore.

Přehrát

00:00 / 00:00

Redaktorovi Václavu Malinovi objekt představil předseda občanského sdružení Portus Prachatice Júsuf Traore

Hned vedle pak je Krizové centrum. Ještě výš jsou pak nízkoprahová zařízení pro děti a mládež od 6 do 26 let. „Republikový unikát je to v celistvosti služeb pro tuto cílovou skupinu,“ říká Traore.

Občanské sdružení Portus otevřelo nové sídlo v Prachaticích v pátek 11. ledna. Ode dneška v něm začne běžný provoz s nabídkou šesti zařízení, které spojuje motto Bezpečný přístav rodinám i dětem.

Václav Malina Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme