V Prachaticích vyvrcholí přehlídka loutkového divadla. Je určena pro děti i dospělé

Humorná pohádka se zpěvy i tanci a představení nejen o pohodě na pláži zakončí přehlídku loutkového divadla. V Prachaticích ji pořádá Muzeum české loutky a cirkusu. Přehlídky jsou určené pro malé, ale i velké diváky.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

panoptikum, Muzeum české loutky a cirkusu v Prachaticích (expozice Národního muzea v Praze) | Foto: Jiří Kamen | Zdroj: Český rozhlas

V sobotu vystoupí v 15 hodin Divadlo PNUtí s pohádkou Může za to čert.

„Je to loutková pohádka s plošnými loutkami. Je to příběh o dobrodružné cestě Jeníka, na které potkává čerty, pokušení a také krásnou princeznu. Je to příběh na motivy pohádky Dva klíče od Kubína, takže se jedná o klasiku,“ říká kurátorka muzea Hana Patrasová.

V neděli přijede divadelní soubor Tate lyumni s představením Vlna, které začíná v 17 hodin.

„Je to představení o serfařích, které se odehrává u moře. Je určeno publiku od 10 let, v podstatě je to představení pro dospělé. Byla bych moc ráda, kdyby přišli i dospělí, aby věděli, že loutkové divadlo je i pro dospělé. Jedná se o velmi vydařenou inscenaci, která byla oceněna na Loutkářské Chrudimi. Je to příběh ze současnosti,“ dodává Patrasová.

Václav Malina Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme