V Praze 6 hořela bývalá tiskárna, uvnitř byl prý odpad, barvy i pneumatiky

Pražští hasiči několik hodin bojovali s požárem bývalé tiskárny ve Vlastině ulici v Liboci. Podle hasičů se uvnitř zřejmě nacházel komunální odpad, jako například barvivo a pneumatiky. V areálu proto vedle hasičů museli zasahovat také chemici z Petřin, kteří měřením vyloučili únik škodlivých látek do ovzduší.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Ve Vlastině ulici v Praze 6 hořel odpad v bývalém nakladatelství | Foto: Filip Jandourek

„Na místě pracují naši hasiči ve spolupráci se sbory dobrovolných hasičů. Je tam špatná hydrantová síť, takže nám dobrovolní hasiči pomáhají kyvadlovou dopravou vody,“ popsala po 14. hodině mluvčí hasičského sboru Pavlína Adamcová.

Jednotky dostaly požár haly o rozměrech 80 krát 40 metrů pod kontrolu po několika hodinách. Budovu museli hasit jen zvenku, dovnitř se kvůli hrozbě zřícení železné konstrukce hasiči nedostali.

„Na místě byl také majitel objektu, který říká, že má na místě zboží za asi pět milionů korun. To zatím nemůžeme potvrdit,“ dodala mluvčí hasičů.


Zvětšit mapu

Jakub Šídlo, Mirko Kašpar, Magdaléna Medková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme