V Praze 6 má stát nejdražší parkoviště v zemi, vedení magistrátu už couvá

U nové stanice metra na pražském Veleslavíně bude hlavní město stavět zřejmě nejdražší parkoviště v zemi. Terminál pro šest set osobních aut a konečnou autobusů má stát jeden a čtvrt miliardy korun. Místní se obávají, že drahá stavba zhorší prostředí a chtějí parkoviště posunout na okraj města. Město tvrdí, že stavět musí, nově ale zjišťuje, že to možná půjde i daleko levněji.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Stanice Veleslavín - probíhající práce - 2. etapa | Foto: Metrostav

„My doufáme, že terminál nebude. My doufáme, že bude dodržený původní projekt a bude zde postavena pouze povrchová točna pro 14 autobusů. Doufáme, že terminál a parkoviště budou na původně uvažovaném místě na Dlouhé míli,“ říká Jiří John z občanského sdružení Veleslavín-Vokovice k životu.

Cena parkoviště je podle něj předražená. Jedno parkovací stání vychází na téměř dva milióny korun. Přestože hlavní město už dva roky prosazuje stavbu terminálu za miliardu a čtvrt, teď se překvapivě dostalo na podobnou sumu jako pan John.

Přehrát

00:00 / 00:00

Debatu o výstavbě parkoviště v Praze 6 sleduje reportér Petr Sehnoutka

„My ještě prověřujeme, zda by nebyla možná jednodušší konstrukce, která by měla ocelový skelet, a která by mohla být zhruba za třetinu této ceny,“ řekl Radiožurnálu náměstek primátora Josef Nosek z ODS.

Město má prý na přeprojektování jen dva měsíce. Hotovo totiž musí být do října 2015. Jinak přijde o osmimiliardovou dotaci z Bruselu na prodloužené metro.

„Jestliže se ukáže, že projednání té jednodušší stavby, která by byla levnější, nejsme schopni stihnout, tak nám nezbude nic jiného, než stavět variantu za 1,3 miliardy,“ upozorňuje Nosek.

Debatu o budoucnosti významných staveb v této části Prahy svolala občanská sdružení na večer do Národní technické knihovny.

Igor Maňour, Petr Sehnoutka Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme