V Praze končí šéf dopravního podniku Dvořák. Podává rezignaci

Ředitel pražského dopravního podniku Martin Dvořák končí ve své funkci. Primátor Bohuslav Svoboda jeho rezignaci přijal. Podle něj bude dopravní podnik potřebovat novou koncepci.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Martin Dvořák z Dopravního podniku hl. m. Prahy | Foto: Šárka Ševčíková | Zdroj: Český rozhlas

„Už v minulosti jsem byl opakovaně atakován a to nejde donekonečna - zvládat a unášet. Já už nedokážu reálně reagovat na fikce, já jsem člověk, který je naprosto racionální a věcný. Některé věci neumím komentovat a neumím permanentně vysvětlovat dokola,“ říká Dvořák.

Hlavním důvodem odchodu z funkce je podle Dvořáka nedůvěra strany TOP 09, která od minulého čtvrtka vede Prahu v koalici s ODS. Martin Dvořák se cítí oslaben také některými kauzami, například údajnou předraženou výrobou jízdenek.

Přehrát

00:00 / 00:00

Šéfovi pražského dopravního podniku Martinu Dvořákovi chyběla politická podpora

„Po pěti letech si opravdu myslím, že potřebuji, pokud mám řídit takhle velkou a významnou firmu, politickou podporu. Momentálně si myslím, že jeden z akcionářů, to znamená jedna politická struktura, ve mě nemá důvěru a já to vyhodnocuji tak, že je čas odejít,“ říká Dvořák.

Jeho odchod tak podle něj uklidní situaci a umožní řešení hlavního problému dopravního podniku - dlouhodobých investičních závazků. To potvrdil i primátor Bohuslav Svoboda.

„Pan ředitel Dvořák sám deklaroval, že se cítí velmi unaven a že má pocit, že je na postě, kde nemá jistotu svých manažerských kroků. Na druhou stranu jsem samozřejmě vnímal to, že řešení zadluženosti dopravního podniku je řešení, které bude vyžadovat inovativní přístup, a bude to řešení, které bude vyžadovat určitou novou krev,“ uvedl Svoboda.

V úterý pražští radní vyměnili několik členů dozorčí rady pražského dopravního podniku. Z orgánu odvolali tři starosty z ODS - Milana Richtra, Dalibora Mlejnského a Marka Ječménka - a bývalého náměstka primátora Antonína Weinerta (ČSSD).

V pozici generálního ředitele chce Dvořák skončit příští týden a na postu předsedy představenstva na konci roku nebo v lednu. Kdo se stane novým ředitelem, je podle primátora Svobody předčasná otázka.

Jan Herget, Michaela Vydrová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme