V Praze lidé demonstrovali proti vládním reformám

17. listopad přinesl také demonstrace proti vládním reformám. V Praze daly svou nespokojenost najevo asi dva tisíce lidí. Akci namířenou proti opatřením Nečasova kabinetu svolalo sdružení ProAlt. Protestující se začali scházet už hodinu po poledni na Staroměstském náměstí, o dvě hodiny později zaplnili prostranství kolem jezdecké sochy svatého Václava.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Na Václavském náměstí lidé protestují proti vládním reformám, 17. listopad 2011 | Foto: Filip Jandourek

Účast kolem tří stovek lidí a vlažné přijetí potichu pronášených projevů. Taková byla atmosféra na Staroměstském náměstí.

Hlasitější byla dvoutisícovka nespokojených na Václavském náměstí. Demonstraci svolalo sdružení ProAlt. Organizace chce prosadit změny, které budou ohleduplné k sociálně slabším obyvatelům.

‚Změna je možná‘ – takové heslo rozdávalo sdružení ProAlt na žluté nálepce lidem, kteří na náměstí přišli.

Příchozí podepisovali petice proti důchodové reformě a za referendum o změnách, které prosazuje Nečasova vláda.

ČTĚTE TAKÉ: Česká republika si připomíná výročí 17. listopadu

Přítomné protestující u nohou svatého Václava oslovil například filosof Slavoj Žižek, který řekl, že současná demokracie postrádá solidaritu.

Promluvil také předseda Odborového svazu Stavba ČR Stanislav Antoniv. Ten vyzval vládu k demisi. Přítomní jeho slova kvitovali a hromadně vyzývali Nečasův kabinet k odstoupení. Několikrát se skandovalo také slovo ‚hanba‘. Lidé mají transparenty, ale české vlajky v davu příliš vidět nejsou.

Dav se po čtvrté hodině přesunul před Rudolfinum.

Kromě Prahy dnes proti reformám protestovaly také stovky obyvatel Brna a Olomouce.

Petr Kořínek, Matěj Skalický Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme