V Praze na Vltavě už neplatí stav ohrožení. Řeka je podle Hudečka připravena i na další vodu

Zastupující pražský primátor Tomáš Hudeček dnes ráno odvolal stav ohrožení. Vltava v hlavním městě je teď na druhém povodňovém stupni a průtok se pohybuje okolo tisíce kubíků za vteřinu.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Praha se vzpamatovává z povodně – pohled na Vltavu | Zdroj: ČTK

S odvoláním stavu ohrožení čekal primátor na ohlášené nedělní deště. Ty ale hladinu Vltavy nezvedly.

Podle Hudečka je navíc řeka na další vodu připravena. Dostatečnou retenci má i Vltavská kaskáda.

Město chce také dnes zpřístupnit turistům Karlův most. Otevřené jsou už i některé pražské parky, například na Vyšehradě, na Karlově náměstí a také část Folimanky.

„Myslím si, že bylo rozumné, že pražský magistrát vyhlásil zákaz vstupu do parků, protože nejenom vývraty, ale i při vyšších rychlostech větru hrozí pád větví. Myslím si, že určitě nějaký týden bude trvat, než půda vyschne,“ uvedl ředitel České geologické společnosti Zdeněk Venera.

Bleskové povodně zasáhly už několik míst. Déšť se má vrátit

Číst článek

Cyklostezky kolem Vltavy i dalších toků jsou sice mnohdy otevřené, zůstávají ovšem podmáčené a místy pravděpodobně i propadlé.

Už v neděli odpoledne se zprovoznily všechny stanice metra, které byly kvůli velké vodě uzavřené. Ve vybraných stanicích ale stále zůstanou protipovodňové zábrany.

Jakub Šídlo, Tereza Chlubná Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme